תאורת הצפה סולארית למגזר הציבורי והעסקי

אמנם עד לפני כמה שנים האופציה העיקרית של תאורה הייתה באמצעות חיבור לחשמל, אך כיום המצב הוא שונה. ניתן להשתמש בתאורה שפועלת על האנרגיה של השמש. איך עושים זאת? מהי תאורת הצפה סולארית? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

תאורה סולארית למגזר הצבורי והעסקי
תאורה לפארקים תאורה לכבישים

 

מה זה תאורת הצפה סולארית?

תאורת הצפה סולארית הינה סוג תאורה אשר עונה על צורך מסוים בעיקר להארת שטחים נרחבים וגדולים.
לגופי תאורה ההצפה הסולארים ישנם "עיניות" אשר פורסות את קרני האור בצורה שווה לצדדים ובזווית רחבה ובכך מתפרסת על שטח גדול יותר.

 לתאורה מסוג זה יש יתרונות רבים ביניהם, חסכון בעלויות של צריכת החשמל וכן, שמירה על הסביבה. מעבר לכך, מבחינת מראה יש לכך יתרון נוסף. ברוב המקרים תאורת ההצפה הסולארית מגיעה ב2 חלקים, הפאנל הסואלרי בנפרד והפנס בנפרד – יתרון אשר מאפשר לנו למקם את הפאנל במקום אשר חשוף לשמש ואת הפנס במקום הרצוי ובכך נותן לנו מענה גם למקומות שבהם אין שמש ישירה כמו הצללות סככות פרגולות וגנים ציבוריים.

 

איפה היא נמצאת?

השימוש בתאורת הצפה רלוונטי בפארקים ובגנים ציבוריים. בנוסף, תאורה סולארית ברחובות יכולה להיות רלוונטית גם בשעות הלילה. כאשר במהלך היום המערכת של הסוללות קולטות אנרגיה של השמש, שומרות אותה ובכך ניתן להשתמש בהן בשעות החשוכות יותר. באופן זה, ניתן להשתמש בתאורה הסולארית לאורך כל שעות היממה.

המקומות הנפוצים שמשתמשים בתאורה מסוג זה הם בין היתר חניונים, מחסנים שונים ובכדי ליצור תאורה סביב שלטי חוצות או מקומות חיצוניים שלרוב סביבתם יכולה להיות חשוכה בשעות הלילה. 

 

בסיכומו של דבר

תאורת הצפה סולארית היא בעלת יתרונות רבים, כאשר מבחינה חיצונית המראה יכול להיות יותר אסתטי. בנוסף, כיוון שהיא מסתמכת על קליטת אנרגיה מהשמש יש שמירה על הסביבה וכן, חסכון של חשמל. ניתן להשתמש בתאורה זו גם בשעות המאוחרות והחשוכות, במהלך היום התאורה סופגת אנרגיה והיא יכולה להשתמש בה גם כאשר לא מואר בחוץ.

גל אור תאורה סולארית תמיד כאן לשרותכם 

 

פוסטים אחרונים

הצג הכל

×